GOOGLE ADWORDS

GOOGLE ADWORDS ( Google Reklam Kelimeleri ) ; istediğiniz kelimelerde Google arama motoru üzerinden reklamlarınızı yayınlamaktadır. Bununla ilgili biz ve bizim gibi Google çözüm ortakları sizlere aracılık yapabilmekle birlikte direk kendinizde Google sayfalarında reklamlarınızı yayınlatabilirsiniz.

GOOGLE ADWORDS

Google Adwords kapsamında firmanızın ürettiği ürün veya vermiş olduğu hizmetlerle ilgili kelimeler google ekranlarında reklam girişi olarak belirlenir. Ulaşmak istediğiniz hedef kitle de bu kelimelerde arama yaptıkça sizlerinde reklamı üst ve yan sıralarda gösterilir.

Kredi kelimesinde yapmış olduğunuz bir google araması için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Adwords reklamı veren firmaların web sayfaları ve istedikleri yazılar son kullanıcıya sunulur. Bu da aramalarda en üst sıralarda Reklamlarınızın ve SİZ’lerin yayınlanması, tanıtılması anlamında gelir.

google adwords

google adwords

Biz ve bizim gibi Google çözüm ortakları sizlerin reklamınızı bu sayede yapmakta birlikte, yeni müşterilere ulaşmanızı sağlamaktayız. Sadece yeni müşterilere ulaşmakla kalmaz aynı zamanda Web sayfanızın kalitesini de google gözünde yükseltmiş olursunuz. Doğal arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanızdaki en büyük etkenlerden birisi de bildiğiniz gibi web sayfanızın tıklanma sayısıdır. Google reklamları üzerinden sayfanıza günlük ziyaretçi çekerek bu aşamada da fayda sağlamış olursunuz.

Google reklamlarınızı istediğiniz zaman panelinizden durdurabilir ve sonra yeniden başlatabilirsiniz. Bu durum en çok ürün ve hizmet veren firmaların iş yoğunluğunu yakaladıktan sonra veya stok ürünlerini tüketmeye yaklaştıktan sonra işine yaramakta ve kullanılmaktadır. Sizler de bu sayede stok ürünlerinizi bitirmeye yaklaştığınızda Google reklamlarınızı geçici olarak durdurabilir, stok temini sağladıktan sonra tekrar başlatabilirsiniz.

Yatırmış olduğunuz paralar 30 gün için kelime bazlı belirlenen tutarlarda hesaplanarak tıklama başı olarak hesabınızdan düşmektedir.

Prosedürünü anlatmak gerekirse, öncelikle hedef kitle, kelimeleriniz ve günlük bütçeniz belirlenir. Bu sayede yatırmış olacağınız parayı en doğru şekilde kullanmış olursunuz. Bölgesel olarak seçim yapabildiğiniz için bu konuda mutlaka uzman desteği almalısınız. Aksi durumda (yanlış bilgiler girilmesi) yatırmış olduğunuz para bir günde bile tüketilebilir. Kendiniz reklamlarınızı yönetecekseniz mutlaka bu aşamalara dikkat ediniz.

Google tarafında verilen bilgiler ;

” Tam olarak sunduğunuz ürün veya hizmetleri Google’da arayan potansiyel müşteriler sizi bulsun. Siz de yalnızca reklamınız tıklanıp web siteniz ziyaret edildiğinde veya telefonla arandığınızda ödeme yapın. ” Google’dan alıntıdır.

Kendi reklamlarınızı vermek için google sayfasını ziyaret edebilirsiniz. https://www.google.com.tr/adwords/